Zmiany w Allegro. Od września pojawi się nowa usługa.

Wraz z początkiem września Allegro wprowadzi kolejne zmiany w swoim serwisie. Ułatwienia mają dotyczyć głównie sprzedawców, którzy dostaną narzędzie do wysyłania paczek bezpośrednio ze swojego konta.

Nowa usługa ma nosić nazwę „Wysyłam z Allegro”. Za jej pomocą sprzedawcy będą mogli stworzyć i wydrukować list przewozowy, a następnie zlecić transport jednemu z przewoźników. Początkowo opcja będzie dostępna tylko dla zamówień opłaconych z góry, ale Allegro deklaruje, że w październiku będzie można z niej korzystać również w przypadku zaznaczenia przez klienta opcji „za pobraniem”.

Wiązanie kont

W panelu „Wysyłam z Allegro” będzie można także przygotować nową metodę dostawy – Kurier UPS do przesyłek o wadze maksymalnie 10 kg. Rozliczenie będzie następować bezpośrednio z serwisem. Ułatwieniem będzie także możliwość powiązania kont, co sprawi, że będzie można się przełączać między nimi bez konieczności wylogowywania się z jednego i logowania do następnego.

Nowością, choć już mniej pozytywną z punktu widzenia użytkowników, będzie również zwiększenie ceny maksymalnej za dostawy X-press Couriers w ramach abonamentu Allegro Smart z 12,99 do 14,99.

Zmiany dla kupujących

Jeśli chodzi o kupujących, zmiany są dość kosmetyczne. W dziale „Kolekcja i sztuka” pojawi się możliwość zatwierdzania licytacji powyżej 1000 zł za pomocą SMS. Oprócz tego w kategorii „Fajerwerki” zniknie możliwość korzystania z Allegro Smart, a na liście towarów zakazanych znajdą się petardy hukowe.

Allegro nie będzie też wymagać zdjęcia dokumentu tożsamości we wniosku o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących. A przynajmniej nie w każdym wypadku.

Nie musisz go dodawać, jeśli Twoje konto Allegro było aktywowane przelewem i kodem aktywacyjnym lub podczas zakupów

– czytamy w zaktualizowanym regulaminie.

Przejdź na stronę główną

Umów serwis online

Umów wizytę online

Skontaktuj się z nami


0 komentarzy

Leave a Reply