Windows 7 koniec wsparcia co teraz ?

Zanim zaczniemy kilka informacji prosto od Microsoftu:

Począwszy od 14 stycznia 2020 r. Twój komputer z systemem Windows 7 będzie nadal działał, ale firma Microsoft nie będzie już świadczyć następujących usług:
  • pomoc techniczną dotyczącą jakichkolwiek problemów,
  • aktualizacje oprogramowania,
  • aktualizacje zabezpieczeń i poprawki.
Możesz nadal korzystać z komputera z systemem Windows 7 bez stałego instalowania aktualizacji oprogramowania i zabezpieczeń, jednak zwiększy to ryzyko infekcji wirusami i złośliwym oprogramowaniem. W przyszłości najlepszym sposobem na zachowanie bezpieczeństwa będzie zmiana systemu na Windows 10. Natomiast Windows 10 najlepiej sprawdzi się na nowym komputerze. Chociaż system Windows 10 można zainstalować na starszym urządzeniu, nie jest to zalecane."

Co To oznacza dla nas w praktyce?

Generalnie trzeba sobie jasno odpowiedzieć na pytanie:

Jak ważne są dane przechowywane na naszym komputerze, czy te dane może ktoś wykorzystać dla własnych celów oraz na ile jest dla nas istotna stabilność systemu.

Windows 7 jest aktualnie wygaszany. Skończy jak Windows XP. Do tej pory można spotkać komputery z Windowsem XP działające, jednak troszkę im daleko do bezpiecznych systemów a przede wszystkim znalezienie działającego programu dla naszych potrzeb na Windows XP to już często ciut większy wyczyn niż normalnie. Tak samo sprawa się będzie mieć z Windows-em 7.

Od 14 stycznia odebraliśmy mnóstwo telefonów w związku z informacją wyskakującą na ekranie na temat końca wsparcia.

Odpowiadamy szybko i zwięźle:

Tak – Można bezboleśnie przejść na Windows 10

Tak- można tak go poprzerabiać tak, że do złudzenia będzie przypominał Windows 7 i podobnie się zachowywał

Tak – Można bezpiecznie przenieść wszystkie dane i programy tak aby działały

I wreszcie Tak – Można zając się „Nadpobudliwymi aktualizacjami” z których Windows 10 słynie tak, aby nas nie nękały.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu najlepiej, poprzez sprawdzenie i ustalenie dla siebie dogodnego terminu na rezerwacjach online, bądź o kontakt.

Pomożemy, pokażemy, doradzimy, sprawimy, że niechciane przejście na Windowsa 10 nie dość, że nie będzie takie złe jak się wydaje, to jeszcze dostarczy sporo korzyści.

Kontakt

Rezerwacja online

Szybki serwis online

Strona główna

 


0 komentarzy

Leave a Reply