Od kilku dni ktoś rozsyła do Polaków fałszywą wiadomość, podszywając się pod Google, a dokładniej pod sklep z aplikacjami Google Play. Wiadomość informuje o “zaległości” i kieruje na stronę, na której można ją uregulować.

Oto pełna treść wiadomości:

Nadawca: “Google Play” admin@oplaty-online.com, admin@maxiorrr.com
Temat: Zaległość Google Play

Na Państwa koncie GOOGLE PLAY widnieje zaległość 1,46 zł. Opłata została naliczona za korzystanie ze sklepu GOOGLE PLAY zgodnie z zaakceptowanym regulaminem. Należność trzeba opłacić w przeciągu 24 godzin po tym czasie zostanie przekazana do windykacji odpowiednich operatorów z którymi została podpisana umowa o swiadczenie usług telekomunikacyjnych. Nie opłacenie zaległości jest jednoznaczne z dodaniem Państwa danych do systemów KRD i ERIFF.
Prosimy o uregulowanie zaległości za pośrednictwem Dotpay.

Zapłać

Treści dostępne w Google Play są oferowane przez firmę Google Commerce Limited i gdy Użytkownik pobiera, wyświetla, kupuje lub korzysta z Treści w Google Play lub za pomocą tej usługi, zgodnie z niniejszymi Warunkami (w stosownych przypadkach) zawiera osobną umowę z firmą Google Commerce Limited.
Uprawnienie do realizacji płatności przez operatora. Aby ustalić, czy Użytkownik może płacić na swoim urządzeniu mobilnym za Treści, obciążając swoje konto w sieci operatora, podczas zakładania konta Google Play na urządzeniu prześlemy do operatora sieci komórkowej identyfikator urządzenia i subskrybenta, a także numer seryjny karty SIM. Aby na to pozwolić, Użytkownik musi zaakceptować warunki korzystania z usług świadczonych przez operatora. Operator sieci komórkowej może podać nam adres rozliczeniowy Użytkownika. Będziemy przechowywać te informacje i używać ich zgodnie z naszą Polityką prywatności i Informacjami na temat ochrony prywatności w Google Payments.
Wszystkie transakcje sprzedaży są wiążące. Informacje na temat prawa Użytkownika do anulowania zakupu lub jego zwrotu w celu otrzymania zwrotu środków można znaleźć w Zasadach zwrotów w Google Play. O ile Zasady zwrotów w Google Play lub zasady zwrotów Dostawcy nie stanowią wyraźnie inaczej, wszystkie transakcje sprzedaży są wiążące i nie przewidują oddania Treści, ich wymiany ani zwrotu kosztów. W przypadku wymiany lub oddania Treści albo zwrotu kosztów transakcja może zostać cofnięta, przez co Użytkownik może stracić dostęp do Treści kupionych w jej ramach.
Licencja na korzystanie z Treści. Po sfinalizowaniu transakcji lub zapłaceniu stosownej opłaty za Treści Użytkownik nabywa niewyłączne prawo (jedynie w sposób jednoznacznie opisany w tych Warunkach) do przechowywania, odtwarzania, używania i wyświetlania kopii odpowiednich Treści oraz uzyskiwania do nich dostępu na Urządzeniach lub w inny dozwolony sposób – w ramach Usługi i wyłącznie na własny, niekomercyjny użytek. Wszystkie prawa i tytuły prawne wynikające z korzystania z Google Play i Treści są zastrzeżone, chyba że zostaną przyznane Użytkownikowi. Zasady korzystania z aplikacji i gier mogą podlegać dodatkowym warunkom umowy licencyjnej użytkownika końcowego zawartej między Użytkownikiem a Dostawcą.
Google Play™ | Google LLC 1600 Amphitheatre Parkway Mountain View, CA 94043 USA

Przycisk podlinkowany jest do:

http://bit[.]do/qooqle-play
http://185.34.52[.]4//?q=128390049311992

https://qooqle-sklep[.]eu/?q=974892010102

A pod powyższymi linkami znajduje się fałszywa bramka płatności DotPay… i już wiecie co dzieje się dalej.

Ten oszust się rozwija

Pierwsze próbki otrzymaliśmy 22 listopada, a ostatnie dziś. Kampania widać jest skuteczna, choć po liczbie zgłoszeń wnioskujemy, że nie jest zbyt szeroko zakrojona. Obserwując kolejne próbki, widać że złodziej udoskonala atak.

Na marginesie, z tego samego adresu e-mail na skrzynki Polaków kierowana była kilka dni temu kampania podszywająca się pod Allegro.

Przejdź na stronę główną tutaj

Skontaktuj się z nami

Umów wizytę online

Potrzebujesz szybkiego serwisu online?? <<kliknij tutaj>>

 

 


0 komentarzy

Leave a Reply