Niesamowitą historię opisuje Polsat. Emerytowi z Mińska Mazowieckiego pękła rura pod wanną. Zorientował się po chwili, zakręcił wodę w pionie, “wyciek” ogarnął. A po 2 miesiącach dostał z UPC wezwanie do zapłaty na 400 000 PLN, bo okazało się, że firma miała w lokalu piętro niżej — usiądźcie — serwerownie. Serwery. Pod wanną emeryta 😀

UPC przesłało do naszej redakcji informację, że w pomieszczenie to nie była serwerownia, a “miejsce gdzie stal CMTS“, czyli urządzenie (serwer? :P) z którym łączą się modemy klientów. Pełne oświadczenie UPC w aktualizacji na końcu tekstu.
Emeryt pokazuje gumowy wąż, który jak widać można wykorzystać nie tylko do skutecznej kryptoanalizy, ale również do ataków na serwery UPC :D

Emeryt pokazuje gumowy wąż, który jak widać można wykorzystać nie tylko do skutecznej kryptoanalizy, ale również do ataków na serwery UPC 😀

Serwerownia UPC pod wanną

Do zdarzenia doszło w sierpniu. Jak tłumaczy reporterom Pan Daniel:

“Awaria zdarzyła się pod kafelkami, które odbudowują wannę, zawinił przewód”

A w październiku Pan Daniel zaczął brać tabletki uspokajające, bo otrzymał pismo od UPC, wzywające do zapłaty 400 000 PLN.

Już samo to, że UPC lokuje serwerownie w budynku mieszkalnym, pod wannami lokatorów, bez odpowiedniego zabezpieczenia, jest odrobinę kuriozalne. Ale miernik kuriozalności tej historii wywala w kosmos jeszcze jedna kwestia…

Pan Daniel jest lokatorem, a nie właścicielem lokalu. Pismo z UPC powinno być skierowane do właściciela. Ale nawet gdyby właściciel lokalu takie pismo otrzymał od UPC to nic by z nim nie zrobił, bo …nie żyje.

Zgadujemy, że teraz na spadek raczej nikt nie będzie chętny — choć szczerze liczymy na to, że jednak nowy właściciel zmierzy się prawnie z UPC. Szanse w naszej ocenie ma spore. Zakończymy ten tekst całkiem przytomnymi słowami emeryta:

Nie wiem, dlaczego nie zwracają się do swojego towarzystwa ubezpieczeniowego. Jak jest zdarzenie na drodze, to się podaje polisę i nikt nikogo za kaptur nie ciągnie – zauważa emeryt.

Dobre pytanie. Może serwerownia pod wanną nie była ubezpieczona?

PS. Operatorzy serwerowni T-Mobile podobno zazdroszczą UPC takiego sąsiada i opracowują już plan skłonienia emeryta do przeprowadzki na Annopol.


Aktualizacja 30.10.2019, 11:38
Od rzecznika UPC na Twitterze otrzymaliśmy takie oświadczenie:

Dodajmy tylko, że CMTS jest urządzeniem świadczącym usługi (definicja serwera), mogącym pełnić rolę serwera DHCP, serwera DNS.

Chcesz u nas chmurę ? Nasze serwery nie lezą w pomieszczeniu pod wanną 😉 Poczytaj

albo

Skontaktuj się z nami

Możesz też przejść na stronę główną.


0 komentarzy

Leave a Reply