Telefon składany Maker phone

Na Kickstarterze pojawił się telefon składany jak meble z IKEI
Prawdziwy mężczyzna powinien zbudować dom, zasadzić drzewo i spłodzić syna. Teraz do listy można dodać nowy punkt – o złożeniu własnego telefonu komórkowego.

Kadr z filmu

makerphone

MAKERphone z miejsca podbił serca internautów – chorwaccy inżynierowie chcieli zebrać na zrealizowanie swojego projektu 15 000 dolarów, tymczasem ich projekt błyskawicznie zebrał 10 razy więcej środków – a do końca akcji został jeszcze miesiąc.
Skonstruowany przez nich telefon rozprowadzany jest w postaci komponentów, które należy samodzielnie złożyć. Odważni mogą przystąpić do procedury z marszu, bardziej ostrożni mogą sięgnąć po dołączoną instrukcję montażu.

Jeśli wybierze się tę drugą opcję, sprawny i działający telefon powinno się otrzymać w około 7 godzin od wkręcenia pierwszej śrubki. Cały proces ma być tak łatwy, że poradzić z nim ma sobie dziecko – twórcy MAKERphone’a przeprowadzili testy na 11 latku.

MAKERphone – telefon komórkowy do samodzielnego złożenia
Możliwości gotowego telefonu mają zależeć tylko i wyłącznie od obrotności właściciela – podstawowe funkcje, takie jak wykonywanie połączeń głosowych i wysyłanie/odbieranie wiadomości, dostępne są od ręki. Jeśli potrzeby użytkownika są większe – nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pożądaną przez siebie aplikację samodzielnie sobie napisał.

MAKERphone powstał bowiem jako narzędzie edukacyjne, mające bawić i inspirować do programowania w Pythonie czy z wykorzystaniem Scratcha. Przykładowe programy i gry dostarczane są na karcie pamięci (o pojemności 128 MB) wraz z innymi komponentami.

Osoby, które chcą zakupić dla siebie MAKERphone’a mają wybór – za 94 dolary mogą nabyć kupkę elementów, z których będą próbować złożyć urządzenie, bądź tez dopłacając 5 dolarów mogą sięgnąć po model już złożony i uruchomiony.

Twórcy obiecują dostarczenie zamówionych MAKERphone’ów w marcu 2019 roku.

Chcesz się z nami skontaktować ? – <<kliknij tutaj>>

Chcesz przejść do strony głównej?? <<kliknij tutaj>>


0 komentarzy

Leave a Reply