Skype – wysyłaj pieniądze znajomemu

Skype – Możesz już wysyłać znajomym pieniądze przez Skype’a. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Skype- wysylaj pieniadze znajomemu

Skype

Kilka ruchów palcem i gotowe. Twój rozmówca na Skype otrzymał właśnie od ciebie przekaz pieniężny. Co ciekawe i nietypowe, usługa od razu działa w Polsce. Choć niestety, nie samodzielnie.

Microsoft zdecydował się wykorzystać swoje partnerstwo z PayPalem w kolejnej ze swoich usług. Po miesiącach beta-testów i ograniczonej dostępności na telefonach, usługa Skype Pieniądze działa już u wszystkich posiadaczy komunikatora Skype, którzy posługują się nim na Windowsie, Androidzie i iOS-ie.

Niestety, posiadanie samego Konta Microsoft nie wystarczy. Zarówno do wysłania pieniędzy jak i ich odebrania będziemy musieli posiadać aktywne konto PayPal. Innymi słowy, Microsoft nie wprowadził własnej usługi finansowej na rynek, a jedynie zapewnił swoim użytkownikom wygodny dostęp do pośrednika przekazów pieniężnych. Na szczęście dobrze wybrał: PayPal to jedna z najlepszych i najpowszechniejszych usług tego typu.

Skype Pieniądze – wszystko, co musisz wiedzieć.

Czego potrzebuję, by wysłać komuś pieniądze przez Skype’a?

Potrzebujesz mieć Konto Microsoft i powiązane z nim Konto PayPal, a także najnowszą wersję klienta Skype na Windowsa, Androida lub iOS-a.

Do kogo mogę wysłać pieniądze przez Skype’a?

Do każdego posiadacza tego komunikatora, który mieszka w jednym z następujących krajów: Stany Zjednoczone, Australia, Kanada, Nowa Zelandia, Wielka Brytania oraz kraje strefy euro (Austria, Belgia, Cypr, Estonia, Hiszpania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Irlandia, Włochy, Łotwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Portugalia, San Marino, Słowacja, Słowenia), Polska, Dania, Węgry i Czechy. Można wysyłać środki w dolarach amerykańskich, dolarach australijskich, dolarach kanadyjskich, dolarach nowozelandzkich, funtach brytyjskich, euro, złotych polskich, koronach duńskich, forintach węgierskich i koronach czeskich.

Jak wysłać komuś pieniądze przez Skype’a?

skype pieniądze

Jeżeli korzystamy z komputera PC lub tabletu, należy kliknąć w ikonę banknotu wyświetlaną w polu tekstowym ekranu czatu z naszym odbiorcą. Jeżeli korzystamy ze Skype’a na telefonie, należy kliknąć w ikonę plusika na lewo od pola tekstowego czatu i wskazać funkcję Pieniądze.

Zostaniemy poproszeni o potwierdzenie odbiorcy pieniędzy i podanie kwoty. Jeżeli nasze Konto Microsoft nie jest powiązane z kontem PayPal, zostaniemy o to poproszeni. Środki zostaną pobrane z naszego PayPala.

Jak odebrać pieniądze wysłane nam przez Skype’a?

skype pieniądze

Gdy ktoś wyśle nam pieniądze, otrzymamy w oknie czatu specjalnie wygenerowane dla nas hiperłącze (jeżeli korzystamy ze starszej wersji Skype’a) lub informację informującą nas o możliwości odbioru pieniędzy. W pierwszym przypadku należy kliknąć we wspomniane łącze i – jeżeli będzie taka potrzeba – zalogować się na Konto Microsoft. W obu przypadkach będziemy musieli powiązać nasze Konto Microsoft z Kontem PayPal, jeżeli wcześniej tego nie zrobiliśmy. Po zatwierdzeniu chęci odebrania pieniędzy, trafią one na nasze paypalowe konto.

Czy to jest bezpieczne?

Nie istnieją systemy informatyczne nie do złamania. Microsoft i PayPal prowadzą jednak swoje usługi według bardzo wysokich standardów, możemy więc uznać omawianą metodę przekazu pieniędzy za bardzo bezpieczną. Microsoft i PayPal wymieniają się jednak informacjami między sobą na nasz temat, jeżeli zdecydujemy się powiązać obie usługi. Warto na nie zwrócić uwagę, bo zakres tych informacji jest dość spory.

Microsoft udostępnia PayPalowi:

  • Nazwę naszego profilu Skype oraz odbiorcy lub nadawcy
  • Identyfikator i rodzaj urządzenia z którego korzystamy
  • Informacje o metodzie połączenia z Internetem z jakiego korzystamy oraz naszą lokalizację.

PayPal udostępnia Microsoftowi:

  • Nasze nazwisko
  • Nasz adres e-mail
  • Nasz adres pocztowy
  • Nazwy i ostatnie 4 cyfry źródeł środków na koncie PayPal
  • Informacje o naszym saldzie PayPal
  • Informacje o naszej aktywności na koncie PayPal za pośrednictwem Skype’a.

Chcesz przejść na stronę główną?<<kliknij tutaj>>

Chcesz się z nami skontaktować?<<kliknij tutaj>>


0 komentarzy

Leave a Reply