26 letni Japończyk został oskarżony o stalking i molestowanie młodej piosenkarki, Enę Matsuoka. Mężczyzna namierzył lokalizację swojej idolki po analizie wrzuconego przez nią do internetu selfie. A konkretniej, analizie odbitych w oku piosenkarki budynków, w których — za pomocą Google Street View — rozpoznał konkretną stację kolejową w Tokyo.

Ena Matsuoka, (nie wiemy czy właśnie to zdjęcie ją zgubiło)

Digital stalker

Stalker udał się na stację i czekał tam na swoją 21 letnią ofiarę. Kiedy się pojawiła, podążył za nią do domu… i reszty się domyślacie. Mężczyzna użył ręcznika i w trakcie szamotaniny uszkodził twarz piosenkarki.

Zastanawiamy się, czy stalker namierzył piosenkarkę na stacji przy pierwszym podejściu. Kto był w Tokyo na stacji kolejowej, ten wie, że w niektórych godzinach ludzi jest tak dużo (w dodatku podobnie ubranych) że obserwacja jest niezwykle ciężka. Zwłaszcza, że część stacji ma kilkanaście (!) wyjść.

Mężczyzna został zidentyfikowany jako Hibiki Sato, namierzony (prawdopodobnie nie po odbiciu a po wyraźnym zapisie z kamer monitoringu) i aresztowany. Wyśpiewał, jak ustalił lokalizację swojej ofiary. Okazało się też, że studiował inne media jakie piosenkarka umieszczała w internecie, analizując krajobraz za pojawiającymi się na nagraniach oknami, to jak pada światło i inne detale, które miały mu pomóc w lokalizacji mieszkania celebrytki.

Hibiki Sato

Hibiki w zasadzie nie odkrył niczego nowego — a jego “śledztwo” nie umywa się do śledztwa, jakie kilka lat temu wykonali użytkownicy 4chana, którzy po zdjęciu flagi na tle nieba namierzyli jej dokładną lokalizację korzystając z kilku ciekawych technik (por. Jak namierzyli lokalizację flagi analizując niebo i używając klaksona).

Jak robić selfie?

Dla osób ceniących sobie prywatność, najlepszą radą będzie nie robić sobie zdjęć w ogóle, albo zamknąć oczy i wymazać wszystko z tła i innych refleksyjnych powierzchni.

PS. Mamy do sprzedania czajnik:

Aby przejść do strony głównej <<kliknij tutaj>>

Aby zarezerwować wizytę online <<kliknij tutaj>>

Skontaktuj się z nami klikając tutaj


0 komentarzy

Leave a Reply