Bez szumów, bez problemów czy „doleci”, z zachowaniem ideologii prywatności i możliwością rozmowy każdy z każdym bądź po prostu posłuchania rozmów innych po to, żeby włączyć się do rozmowy kiedy zechcemy.

.Tak to wyglądało kiedyś jeszcze w latach dziewięćdziesiątych i wcześniej, a także takie jest „nowe radio cb” o nazwie „Cb Radio Chat 🙂 Może nie do końca nowe bo istnieje już przeszło 4 lata, ale zyskuje coraz większą popularność za sprawą wszechobecnego internetu w naszych smartfonach i dostępności, ponieważ nie trzeba montować anteny, zasilacza, radia które często kosztuje kilkaset złotych, wystarczy pobranie aplikacji na telefon, podanie swojego nicka i wybranie polski oraz kanału do rozmowy.Wręcz idealny sposób na nudę. Duży przycisk służy jako nośna czyli rozpoczęcie nadawania, a niewygodnych rozmówców można albo zignorować przyciskiem >> obok nadawania, albo przyciskiem X zablokować.
Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych radio CB miało bardzo dużą popularność, wtedy nie istniały jeszcze czaty intenetowe, a ludzie chcąc porozmawiać z innymi zakładali radia CB. Był to też często sposób dla tych, którzy nie mieli telefonu w domu.Na kanale 9 nasłuchiwało pogotowie, kanał 19 tak jak po dziś dzień służył kierowcom do informowania się gdzie i jak dojechać oraz gdzie stoją patrole, a kanał 28 był kanałem ogólnym do wywoływania osób już znajomych z którymi chcemy porozmawiać. Co jakiś czas ludzie organizowali spotkania „ludzi z radia CB”, i o ile wcześniej nie spotkali się na żywo, mieli na takich spotkaniach okazję.Aktualnie analogowe radio CB służy przede wszystkim kierowcom do informowania się o kontrolach drogowych, ale właśnie cyfrowe radio CB zaczyna zyskiwać na popularności właśnie ze względu na zachowanie podstawowych apsektów, jakimi jest możliwość porozmawiania z nieznajomymi, czego na messengerze, discordzie, teampseaku dużo gorzej doświadczyć.

Poza tym te aplikacje są bardziej złożone w obsłudze. Na CB radio Chat instalujesz aplikacje, podajesz swój nick, wybierasz kraj i już możesz rozmawiać z tą tylko różnicą, że kanałem na którym nieustannie toczą się jakieś rozmowy nie wiedzieć czemu jest kanał 15.
Oczywiście aplikacja na pewno będzie mieć swoich przeciwników choćby tych, którzy testowali swoje osiągi w łącznościach i anteny, bo tutaj sygnał wysyłany jest cyfrowo, nie mniej jednak dla zwolenników luźnych rozmów tzw. o wszystkim, czy też informacji gdzie są miśki, może niedługo okazać się nieocenionym rozwiązaniem za darmo.
Po testach różnych aplikacji tego typu można śmiało stwierdzić, że CB Radio Chat wygrywa, i to nie tylko dlatego, że nikt nie bawi się w moderację rozmów, a co za tym idzie nikt nie wnika w wolność języka, dla niektórych może i byłby to atut ale w tym przypadku niechcianego rozmówcę można po prostu zablokować i jego wiadomości będą pomijane. Wygrywa przede wszystkim swoją prostotą instalacji i obsługi bez zbędnych bajerów i gadżetów a przede wszystkim tym, że zyskuje coraz większą społeczność a to właśnie społeczność buduje użyteczność tej aplikacji.
Jedynym mankamentem jest trochę niedopracowana wersja na iphone-y ponieważ twórca aplikacji postawił na rozwój aplikacji androida i po dziś dzień wychodzą aktualizacje, ale wraz z jeszcze większym wzrostem popularności zapewne to się poprawi, bo jednak żaden czat tekstowy, żadna emotikona nie odda czyjegoś nagłego śmiechu z którego aż samemu chce się śmiać, i żaden telefon, discord, czy teamspeak nie odda tak pełnej losowości rozmówców.

Kontakt

Strona główna

Umów serwis online

Umów wizytę online


0 komentarzy

Leave a Reply