Oscary 2019

Oscary 2019 – Na ten wieczór szykował się świat kina. Dziś 91. ceremonia rozdania Oscarów. Gdzie obejrzeć transmisję z gali?

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

W tym roku Akademia ma niezwykłego pecha. Pojawił się pomysł utworzenia nowej kategorii przeznaczonej dla blockbusterów, który spalił na panewce. Doszło do zawirowań związanych z prowadzeniem gali przez Kevina Harta. W końcu zdecydowano o tym, że w tym roku rozdanie nie będzie miało żadnego gospodarza.

Dorzućmy do tego ostatnią aferę związaną z tym, że na zaledwie kilkanaście dni przed wręczeniem statuetek zdecydowano, że w czterech kategoriach będą one rozdane poza okiem kamer w przerwie reklamowej. Mowa o nagrodach za zdjęcia, montaż, charakteryzację oraz film krótkometrażowy. Środowisko ostro zareagowało na ten pomysł i pod tym naporem Akademia ostatecznie postanowiła wycofać się z tej decyzji. Oznacza to, że statuetki we wszystkich 24 kategoriach zostaną wręczone na wizji.

To tym bardziej dobra nowina, gdyż za zdjęcia do „Zimnej wojny” szansę na nagrodę ma Łukasz Żal. Ponadto film Pawlikowskiego powalczy także o tytuł najlepszego filmu nieanglojęzycznego oraz o statuetkę dla najlepszego reżysera. Wszystkich nominowanych możecie poznać TUTAJ.

Gdzie obejrzeć transmisję z rozdania Oscarów?

Canal+ jako jedyna telewizja w Polsce pokaże na żywo relację z tego wydarzenia. To już tradycja dla nadawcy, który transmituje gale z Dolby Theatre od ponad 10 lat. Stacja zdecydowała się odkodować swój sygnał dla wszystkich abonentów nc+ oraz wybranych sieci kablowych. Po raz pierwszy od wielu lat widzowie stacji zobaczą także relację na żywo z czerwonego dywanu.

Oscarowa noc na antenie Canal+ rozpocznie się 24 lutego o 23:30. Najpierw zostanie wyświetlony wyprodukowany specjalnie na potrzeby stacji film dokumentalny „Zawierucha w Hollywood”, prowadzony przez aktora Rafała Zawieruchę. Dzięki temu mamy zajrzeć za kulisy Fabryki Snów, a także posłuchać rozmów z laureatami nagrody Akademii. Pół godziny po północy stacja przeniesie się do swojego oscarowego studia, które poprowadzą dziennikarka Katarzyna Janowska oraz gospodarz programu „Kino Mówi”, Błażej Hrapkowicz.

Na początku zobaczymy relację z czerwonego dywanu, a później przeniesiemy się już na właściwe rozdanie nagród. Start ceremonii wręczenia statuetek jest planowany na godz. 2:00 i potrwa do 5:00 rano. Dla tych, którym nie w smak jest zarwanie całej nocy, stacja proponuje skrót gali, który zostanie wyemitowany 25 lutego o godz. 21:00 – również w ramach pasma odkodowanego.

Ponadto transmisja będzie prowadzona na oficjalnych kanałach Akademii Filmowej w mediach społecznościowych.

Oscary 2019 to nie tylko nagrody, ale też występy na żywo.

W czasie gali usłyszymy wszystkie utwory nominowane do statuetki za najlepszą piosenkę. Będą to zatem When A Cowboy Trades His Spurs For Wings od Tima Blake’a Nelsona i Williego Watsona, The Place Where Lost Things Go Emily Blunt oraz I’ll Fight Jennifer Hudson. Usłyszymy także faworytów w tej kategorii, czyli Lady Gagę i Bradleya Coopera z ich Shallow. Swoistą zapowiedź tego wykonania możecie sprawdzić poniżej, przyglądając się debiutowi duetu na żywo z Las Vegas sprzed kilku tygodni:

https://youtube.com/watch?v=_IT0oeR9q8A%3Ffeature%3Doembed

Jedynie Kendrick Lamar i SZA wciąż nie potwierdzili swojego przybycia na ceremonię, choć ich piosenka All the Stars została nominowana do Oscara. Na pocieszenie za to na scenie pojawi się zespół Queen z Adamem Lambertem.

Is this the real life?
Is this just fantasy?
We welcome @QueenWillRock and @adamlambert to this year’s #Oscars!https://t.co/7uDf42FbjJ

— The Academy (@TheAcademy) February 18, 2019

Wręczenie Oscarów 2019 w nocy z 24 na 25 lutego. Sprawdźcie, gdzie wcześniej możecie obejrzeć nominowane filmy.

Chcesz się z nami skontaktować?? <<kliknij tutaj>>

Chcesz przejść do strony głównej??<<kliknij tutaj>>


0 komentarzy

Leave a Reply