Buduj, co chcesz. Postaw to, gdzie chcesz. Zmień prawdziwy świat w świat pełen kwadratowych wytworów i stworzeń. Minecraft Earth zapowiada się na rozbudowaną, wysokojakościową, ambitną grę mobilną wykorzystującą rozszerzoną rzeczywistość. Projekt wygląda znacznie lepiej niż sądziłem.

Muszę przyznać, że gdy dowiedziałem się po raz pierwszy o Minecraft Earth, nie byłem kupiony. Kolejna gra geolokalizacyjna musiałaby być naprawdę kapitalna, aby zagrozić japońskim stworkom łapanym w terenie. No i jakimś cudem Minecraft Earth zapowiada się właśnie na taką kapitalną produkcję.

Minecraft Earth łączy twórczą pasję graczy z prawdziwym, nie tak kwadratowym światem

Wychodzisz na miasto i uruchamiasz Minecraft Earth. Nakładka AR nałożona na świat rejestrowany przez aparat smartfonu pokazuje konstrukcje, które postawili w prawdziwym świecie inni gracze. Przechodząc się wzdłuż ulicy napotykasz na surowce, które możesz podnieść oraz kreacje, które możesz ściągnąć do pamięci aplikacji. Prawdziwym celem eksploracji jest jednak odkrycie miejsca Przygody (Adventures).

Przygoda zamienia najbliższy teren wokół gracza w świat Minecrafta. Chodnik to teraz kostkowe podłoże. Łąka to brunatna ziemia pokryta z wierzchu zielonymi pikselami. Kwadratowe otoczenie nadaje się do zniszczenia. Można w nim także budować. Kopiąc w ziemi znajdziemy węgiel albo diamenty. Tnąc kwadratowe drzewa zdobywamy drewno. Przygoda polega na wykonaniu określonego wyzwania, które będzie różne w zależności od tego, gdzie i kiedy się znajdujemy. W nagrodę otrzymamy unikalne elementy o różnym stopniu rzadkości, które wykorzystamy tworząc własne konstrukcje.

Przygody będą brały pod uwagę prawdziwe otoczenie wokół gracza. Przykładowo, będąc niedaleko zbiornika wodnego Minecraft Earth pozwoli nam łowić ryby na wędkę. W lesie zetniemy więcej drzew. W mieście znajdziemy z kolei ciekawe skarby oraz konstrukcje innych graczy.

Minecraft Earth

Minecraft Earth wykorzysta infrastrukturę Xbox Live

Każdy aktywny gracz będzie musiał zalogować się przy użyciu konta Microsoft. W ten sposób firma chce walczyć z nadużyciami oraz nieodpowiednią zawartością tworzoną przez użytkowników. Gdy bowiem twoja produkcja jest jednym, wielkim kreatorem, musisz liczyć się z negatywnymi konsekwencjami fantazji swoich klientów. Ostatnio boleśnie przekonało się o tym chociażby Nintendo.

Microsoft nie jest jeszcze gotów, aby mówić o tym, jak chce zarabiać na Minecraft Earth. Wiadomo tylko, że produkcja ma być pozbawiona najpodlejszych zabiegów mikro-transakcyjnych, takich jak skrzynki z losową zawartością czy przedmioty dające realną przewagę nad innymi graczami. Wiemy również, że Minecraft Earth to gra Free2Play, którą uruchomimy zarówno na iOS, jak również na Androidzie.

Strona główna

Kontakt z nami

Rezerwacja wizyt0 komentarzy

Leave a Reply