Kryptowaluty – Giełda Bitbay

Kryptowaluty i gielda Bitbay

Dla zainteresowanych rynkami kryptowalut mamy niecodzienną propozycję.

Szkolenie 15.12.18 organizowane przez praktyków biznesowych w dziedzinie kryptowalut – Kryptowaluty od podszewki w Klubie Inwestora VIP.

Jeśli jesteś zainteresowany drogi użytkowniku, <<skontaktuj się z nami>>, natomiast szczegóły możesz zobaczyć <<tutaj>>

 

BitBay to jedna z największych giełd kryptowalutowych na świecie. Jeszcze niedawno działała z Polski, ale teraz chwali sobie przenosiny na Maltę. Niedawno BitBay wydał aplikację mobilną na iOS i Androida.

BitBay jest obecnie największą giełdą w naszym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Posiada 800 tys. użytkowników, którzy dokonują 4 mln transakcji rocznie. Firma przewiduje, że na początku przyszłego roku przekroczy próg miliona użytkowników. Ma w tym wydatnie pomóc ekspansja w Chinach i Brazylii, a także wprowadzenie nowej aplikacji mobilnej.

Aplikacja BitBay dla krypto-traderów.

Kiedy wyobrażam sobie handlarza kryptowalut, myślę raczej o człowieku, który ma zaprogramowane reguły decyzyjne, a nie przelewa waluty „z palca”. Jak się jednak okazuje, także i tej branży nie ominęła rewolucja mobilna.

Aplikacja ma pozwolić naszemu użytkownikowi, aby w każdym momencie mógł sprawdzić sytuację na rynku, skontrolować, jakie ma wystawione oferty i dokonać błyskawicznej korekty strategii. Szybko i wygodnie. Kryptowaluty lubią zaskakiwać, ale traderzy nie lubią być zaskakiwani. Chcą mieć możliwość kontroli w każdej chwili. Dodatkowo aplikacja posiada licznik podsumowujący wartość wszystkich rachunków czasie rzeczywistym. Dzięki temu wiesz, że posiadasz 5 kryptowalut, o wartości mniej więcej 10 000 zł – mówi Spider’s Web Justyna Laskowska, CMO w BitBay.

Aplikacja ma bardzo zbliżoną funkcjonalność w stosunku do wersji webowej. Można za jej pomocą zlecić szybkie kupno lub sprzedaż walut cyfrowych i przeglądać wykresy kursów krypto z walutami fiducjarnymi. Dodatkowo aplikacja estymuje wartość podłączonych do niej portfeli i daje pełną historię kupna i sprzedaży.

Wyróżnikiem aplikacji ma być dedykowana klawiatura, dla której inspiracją był kalkulator dobrze znany w branży finansowej.

Kryptowaluty - Bitbay aplikacja

Wszyscy stosują zwykłe klawiatury systemowe, które nie są przystosowane do wprowadzania liczb, a na dodatek w niektórych przypadkach robią to źle, wprowadzając przecinek, zamiast kropki (w matematyce jest to błędem) – opisuje Laskowska.

Takie rozwiązanie wpływa na jakość tradingu, także dlatego, że klawiaturę można zablokować, aby nie chowała się po kliknięciu poza miejsce wpisywania wartości.

Premiera aplikacji stała się też okazją do zamienienia kilku słów o obecnej sytuacji giełdy.

Karol Kopańko, Spider’s Web: W maju przenieśliście się na Maltę, gdzie zarejestrowanych jest wiele firm około-blockchainowych. Jak z perspektywy czasu oceniacie tę decyzję?

Justyna Laskowska, BitBay: Na ten moment zdecydowanie dobrze. Mogliśmy znacząco podkręcić tempo rozwoju giełdy.

Polska was ograniczała?

Tak – przez niepewność prawną oraz konieczność poświęcania sporych zasobów, aby do tej niepewności stale się dostosowywać.

Na Malcie jest inaczej?

Widać zaangażowanie i obecność przedstawicieli rządowych, choćby na konferencjach kryptowalutowych. To dobrze wróży na przyszłość.

Z drugiej strony, cały rynek kryptowalutowy ostatnio spada, a bitcoin notuje niewidziane od dawna wyniki. Czy nie obawiacie się odpływu kapitału?

Jesteśmy dopiero na początku rozwoju tej branży. Jeszcze wiele przed nami, a BitBay to cały ekosystem produktów związanych z kryptowalutami i technologią blockchain. Oprócz giełdy oferujemy bramkę płatności, kantory walut fiat i krypto czy usługi eksperckie. Obecnie inwestujemy i poszerzamy portfolio naszych usług jeszcze bardziej. Już teraz jesteśmy bardzo wysoko w rankingach światowych, mimo że naszą konkurencją są platformy bez dostępu do wymiany na waluty fiat.

Czyli waszej przewagi upatrujecie w tym, że użytkownicy mogą wymieniać kryptowaluty w parach ze złotówkami czy euro?

O ile nam wiadomo, jako jedyni posiadamy wewnętrzny kantor walut fiat. To narzędzie daje niesamowite możliwości arbitrażu, pozwalając szybko reagować na zmiany na konkretnych rynkach.

Jak ono działa?

Umożliwia wymianę np. PLN na EUR wewnątrz naszej platformy – bez konieczności przesyłania pieniędzy i wydłużania w ten sposób całego procesu. Na naszej giełdzie większość kryptowalut jest notowana w 4 parach. Na przykład Ripple posiada 4 rynki: XRP/PLN, XRP/EUR, XRP/USD i XRP/BTC. Na każdym rynku użytkownicy wystawiają niezależnie oferty, tak więc kurs na poszczególnych rynkach może się różnić. Niższa cena na jednym z rynków stwarza okazję do zarobienia. Jednak, aby wykorzystać tę szansę, musimy mieć możliwość szybkiej wymiany np. PLN na EUR, kiedy cena jest niższa na rynku XRP/EUR. Dzięki wewnętrznemu kantorowi walut fiat możemy po prostu elastyczniej reagować na różnice pomiędzy rynkami.

Chcesz się znami skontaktować?<<kliknij tutaj>>

Chcesz przejść nastronę główną??<<kliknij tutaj>>


0 komentarzy

Leave a Reply