Bezpieczenstwo danych – chmura prywatna

Bezpieczenstwo danych – chmura prywatna.

Korzystając z okazji artykułu poniżej chcielibyśmy poinformować, że uruchomiliśmy usługe prywatnej chmury szyfrowanej dla wszystkich zainteresowanych 🙂 bezpieczenstwo danych - prywatna chmura

Chmura powstała na życzenie kilku firm z którymi współpracujemy i aktualnie rozrasta się dla innych.

Dane są zaszyfrowane, uprawnienia dostępu dobieramy indywidualnie jak również indywidualnie dobieramy tzw. migawki (powrót do np. 5 wersji plików wstecz – mówiąc wprost – kopie kopii do np. 5 wersji wstecz)

Teraz na przykład na wypadek nieszczęśliwego wypadku u siebie, skasowania danych, pożaru, uszkodzenia dysku, masz możliwość powrotu do swoich ważnych plików 🙂

Zapraszamy do artykułu!

Ponad 48 proc. polskich przedsiębiorców zamierza w tym roku zwiększyć wydatki na bezpieczeństwo IT. Na znaczeniu zyskają usługi cyberbezpieczeństwa w chmurze, najszybciej nadążające za zmieniającymi się zagrożeniami.

Szybkość reakcji na zmieniający się krajobraz bezpieczeństwa IT może decydować nie tylko o efektywności, ale też istnieniu wielu przedsiębiorstw w 2019 r. Nowe trendy i zjawiska wymuszą na firmach błyskawiczne wdrażanie zmian. Z kolei technologie wpływające na poprawę cyberbezpieczeństwa staną się bardziej powszechne.

Tak wynika z pierwszego w Polsce Raportu Cyberbezpieczeństwo: Trendy 2019, opracowanego przez Xopero Software S.A., przy współpracy z ekspertami z takich firm jak Oktawave, Asseco Data Systems, Axence, ESET, F-Secure, Komputronik Biznes, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, makolab, Microsoft, Orange Polska, QNAP, Sinersio, Tooploox, Xopero Softwar i Zaufana Trzecia Strona.

Biznes w chmurze.

Eksperci przewidują, że w tym roku dalszy rozwój będą przeżywały rozwiązania chmurowe. Ufa im obecnie aż 58 proc. przedsiębiorców w Polsce. Połowa z nich już korzysta z rozwiązań cloudowych, a kolejne 21 proc. zapowiada migrację swoich zasobów do chmury jeszcze w tym roku.

Dostrzegają oni takie przewagi chmury obliczeniowej jak stabilność, elastyczność, niższe koszty utrzymania czy szybki dostęp do informacji. Na znaczeniu zyskają również usługi cyberbezpieczeństwa w chmurze, znacznie szybciej nadążające za zmieniającymi się zagrożeniami.

Ewolucja cyberataków.

Wraz z rozwojem systemów zabezpieczeń rośnie liczba i poziom złożoności zagrożeń. W tym roku można spodziewać się coraz lepiej targetowanych ataków typu ransomware. Według Cybersecurity Ventures, wiodącej światowej organizacji badającej tematykę bezpieczeństwa IT, w 2019 r. ransomware będzie atakował co 14 sekund. To prawie trzy razy częściej niż jeszcze trzy lata temu. Na popularności zyskają też ataki szyfrujące na zamówienie, czyli tzw. Ransomware-as-a-service, łatwo dostępne dla nietechnicznych przestępców.

Same ataki oraz wykorzystywany do nich ransomware będą przybierać formy utrudniające nam życie, zaczynając od czynności prozaicznych (np. kupienia biletu) poprzez czasową utratę kontroli nad własnymi środkami finansowymi, aż do ataków wpływających na nasze zdrowie czy nawet życie – komentuje Maciej Kuźniar, Chief Operating Officer w Oktawave – Z czasem cyberprzestępcy zaczną też specjalizować się w określonych rodzajach ataków.

Wzrost wydatków na bezpieczeństwo.

Kwestie ochrony danych osobowych w firmach zyskały na znaczeniu. Według ekspertów w 2019 r. i kolejnych, tendencja ta będzie się pogłębiać wraz z egzekwowaniem prawa i pojawieniem się pierwszych kar. Efektem tego będzie wzrost wydatków na prywatność i bezpieczeństwo.

Jednym z największych kosztów, jakie ponoszą niemal wszystkie przedsiębiorstwa dotknięte awarią krytycznych serwerów, jest brak dostępu do świadczonych przez nie usług. Dlatego kiedy mówimy o zabezpieczeniu infrastruktury, mamy na myśli nie tylko dane, ale także zagwarantowanie bardzo szybkiego, niemal natychmiastowego dostępu wszelkich istotnych usług, jak choćby systemów ERP, czy CRM – mówi Grzegorz Bąk, Presales Engineer w Xopero – Szacuje się, że 1 dol. wydany na plan odtwarzania awaryjnego (BCP) przynosi 4 dol. oszczędności w przypadku wystąpienia awarii.

Jakie inne trendy czekają nas w tym roku?

Zdaniem ekspertów z pewnością będą to także rozwój praktycznego zastosowania technologii blockchain, wzrost zainteresowania tokenami sprzętowymi w ramach podwójnego uwierzytelniania, a także wykorzystanie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego w branży bezpieczeństwa IT, m.in. do monitoringu i szybszego wykrywania zagrożeń.

Raport dostępny jest do pobrania bezpłatnie tutaj.

Chcesz się z nami skontaktować??<<kliknij tutaj>>

Chcesz przejść na stronę główną??<<kliknij tutaj>>


0 komentarzy

Leave a Reply