Uwaga użytkownicy poczty WP!

 

Nowy rok zaczyna się ciekawym i naprawdę dobrze dopracowanym atakiem wymierzonym w użytkowników poczty WP. Czytelnicy informują nas, że otrzymują następującego e-maila:

Od: Blokady WP mail@pomoc24poczta.pl. mail@e-mail24.com.pl
Drogi Użytkowniku! Od 1 stycznia obowiązuje nowa wersja regulaminu Pomimo wcześniejszych wiadomości, w których informowaliśmy Cię o wprowadzeniu nowego regulaminu, nie został on jeszcze zaakceptowany. Jeśli nie zaakceptujesz nowego regulaminu Twoje konto zostanie zawieszone, a następnie usunięte nieodwracalnie.

Zachowaj konto!

Jesteśmy z Tobą od lat. Przechowujemy dla Ciebie zdjęcia, wiadomości i kontakty. Nie pozwól, żeby to wszystko zostało bezpowrotnie usunięte.

Masz więcej pytań? Odwiedź naszą pomoc. Pozdrawiamy Zespół Wirtualnej Polski.

Przycisk podlinkowany jest pod adres:

https://poczta24[.]me/F8V56LBx

Gdzie ofiara widzi poniższy komunikat:

Kliknięcie na “Akceptuję regulamin” z kolei przekieruje na kolejną podstronę:

https://poczta24[.]me/lander/wp/aktualizuj.html

A tu pod przyciskiem znajduje się link do złośliwej aplikacji na Androida:

http://194.36.188[.]22/WP_Poczta.apk

42ea6299b4324cc8aefedb5b972c7ee8d82c5fbfa27c2a3b8f2bd43b7617f3c9

Jeśli otrzymałeś taką wiadomość i kliknąłeś na linka, ale nie zainstalowałeś aplikacji, nic Ci nie grozi. W przeciwnym przypadku, wyłącz telefon i skontaktuj się ze swoim bankiem.

Jak zabezpieczyć swojego smartfona?

Aby uchronić się przed podobnymi do tego atakami, należy odpowiednio skonfigurować swój telefon z Androidem, m.in. wyłączając możliwość instalacji spoza oficjalnego sklepu. To jednak nie zabezpieczy przed wszystkimi atakami, na jakie narażeni są użytkownicy smartfonów. W ostatnich tygodniach zgłosiły się dziesiątki okradzionych osób — w każdym przypadku, kradzież dokonana była po wcześniejszym przejęciu kontroli nad telefonem ofiary.

Dlatego każdemu użytkownikowi smartfona polecamy zobaczenie naszego 1,5h wykład, który przystępnym językiem, krok po kroku pokazuje jak zabezpieczyć swojego smartfona przed cyberprzestępcami — co włączyć, co wyłączyć i jakie aplikacje zainstalować, aby podnieść swoje bezpieczeństwo i prywatność podczas korzystania ze smartfona.

Podając kod 2021 otrzymacie aż o 42 złote niższą cenę (ale tylko do piątku). Więc nie czekajcie, oglądajcie, klikając tutaj..

Ostrzeż znajomych! Będzie więcej ataków…

Przekażcie tę informację znajomym, którzy mają konta e-mail! Nie tylko na WP, bo znając życie, za chwilę inne grupy podłapią ten pomysł i powstaną warianty na Onet, Interię, itp.

Kontakt

Strona główna

Umów wizytę online

Umów serwis online


0 komentarzy

Leave a Reply