Allegro – rusza abonament roczny

Allegro Smart to abonament, dzięki któremu za 4 zł miesięczne, możecie nie płacić za dostarczenie paczki. Niestety jest kilka warunków, które taka paczka musi spełniać. 

Allegro Smart to opcja abonamentowa. Płacisz raz na rok lub raz na pół roku i masz możliwość skorzystania z darmowej dostawy, jeśli… no właśnie. Warunków, które pozwalają się załapać na darmową dostawę, jest całkiem sporo.

Allegro Smart dotyczy zamówień od 40 zł i obejmuje tylko dostawy do paczkomatu lub punktu odbioru.

Po tym, jak już przelejemy na konto firmy ciężko zarobione 39,00 zł za pół roku lub 49,00 zł za rok, wybrane przesyłki i ewentualne zwroty będą dla nas bezpłatne. Kluczowe tu jest słowo wybrane. Allegro Smart niestety nie obowiązuje na wszystkie produkty.

Łączna wartość zamówienia u jednego sprzedającego musi wynieść minimum 40 zł. Nie ma też nieskończonej liczby zamówień do wyboru, ale nawet zakupoholicy akurat tym nie muszą się specjalnie martwić. Z Allegro Smart można skorzystać aż 365 razy w ciągu roku.

Firma zdradza, że choć przesyłka kurierska jest nadal najchętniej wybieraną opcją dostawy, to popularność paczkomatów i punktów odbioru z roku na rok rośnie. Allegro ma nadzieję, że ta tendencja się utrzyma i brak opcji kurierskiej nikogo nie zniechęci. Niestety paczkomaty i punkty odbioru mają dodatkowe ograniczanie i, choćby paczka spełniła wszystkie inne wymagania programu Allegro Smart, to ze względu na gabaryty telewizora czy zmywarki z dostawą za darmo nie dostaniemy.

W ramach Allegro Smart dostępne są tylko produkty od wybranych sprzedawców.

Firma tłumaczy, że chce w ramach nowej oferty promować najlepsze sklepy. Do Allegro Smart kwalifikują się jedynie przedmioty wystawiane przez Super Sprzedawców i tych, którzy mają minimum 98 proc.pozytywnych komentarzy. Dodatkowo proponowane przez nich ceny za wysyłkę muszą mieścić się w ramach narzuconych im przez Allegro. Jeśli ktoś określi zbyt wysokie koszty przesyłki, jego produkty nie będą uwzględniane w ofercie. Choć warunki narzucane przez sklep są wyśrubowane, w efekcie od pierwszego dnia do programu trafiło ok. 30 mln przedmiotów, czyli 33 proc. produktów dostępnych na aukcjach.

Na osoby, które zdecydują się skorzystać z programu, czekają też dodatkowe bonusy takie jak 10 monet na start, promocje dostępne tylko dla nich i priorytetowa obsługa wniosków i czat z konsultantem.

Allegro nowa funkcja smart

Allegro

Amazon Prime też zaczynał do specjalnych dostawy i dodatkowych promocji. Allegro Smart z pewnością z czasem będzie oferowało coraz więcej, czy pójdzie w tym samym kierunku, co starszy brat zza wielkiej wody? To się dopiero okaże. W takiej formie to już jest całkiem kusząca oferta dla grona regularnych klientów.

Źródło:Spidersweb

Chcesz przejść na stronę główną? <<kliknij tutaj>>

Chcesz się z nami skontaktować? <<kliknij tutaj>>


0 komentarzy

Leave a Reply