Aliexpress – Szalejący tajfun nad Chinami

Aliexpress –

Jeśli czekacie na zamówioną paczkę z Chin, to sprawa może się trochę skomplikować i wydłużyć. Wszystko przez szalejący nad Chinami w miniony weekend tajfun Mangkhut, który zniszczył nie tylko ulice i drzewa, ale również kontenery z wyczekiwanymi paczkami z Aliexpress. A to oznacza, że przesyłka z Chin może być dostarczana jeszcze dłużej, niż obecnie.

Szalejący tajfun i jeszcze dłuższa wysyłka paczki z Chin

Odnotowany w miniony weekend w Hongkongu tajfun był najpotężniejszym od 1946 roku, czyli od momentu dokonywania pomiarów przez chińskie Centrum Meteorologii. Pomimo że dzisiaj zdążył już osłabnąć, zamieniając się w burzę tropikalną, jego skutki odczują nie tylko mieszkańcy tamtych terenów, ale nawet ci mieszkający w Europie. Wysyłka paczek z Aliexpress może trwać jeszcze dłużej niż obecnie.

Serwis internetowy, który kocha prawie 5 mln Polaków, może w najbliższym czasie przeżyć kryzys i nie chodzi tu o urząd skarbowy, który opodatkuje przesyłki z Aliexpress, ale o całkiem obiektywne przesłanki. Nawet tak dobrze zorganizowanej sprzedaży trudno walczyć z siłami natury, a te okazały się bezwzględne. Tajfun sparaliżował na dwa dni Hongkong.

Umieszczane w sieci filmy pokazały nie tylko rozmiar uszkodzeń, ale również bardzo niepokojące dla wszystkich oczekujących zjawisko – przewracające się kontenery na statkach transportowych. Takie obrazy mogą oznaczać tylko jedno. Przesyłki z Chin, które i tak w czasie swojej drogi do właściciela zwiedzały dość sporą część świata, teraz mogą w ogóle do niego nie dotrzeć.

Szalejący tajfun i paczki z Aliexpress

Jeśli chcesz przejść na stronę główną <<kliknij tutaj>>

Jeśli chcesz się z nami skontaktować <<kliknij tutaj>>


0 komentarzy

Leave a Reply