ACTA 2 – Na razie odrzucona

Acta 2 która wywołała ostatnio burzę wśród internautów, serwisów, nawet Wikipedii została na razie odrzucona.Na razie- bo została odrzucona jedna z wersji dyrektyw.

ACTA 2

Acta 2 na razie odrzucona

Europejscy oficjele dalej będą pracować nad zmianami w prawie, jednak dzisiejsze głosowanie wskazuje jasno, że restrykcyjne pomysły nie mają racji bytu. Na jesieni możemy spodziewać się zatem kolejnych propozycji. Jak mówi Róża Thun, posłanka do PE z ramienia PO, we wrześniu zaprezentowana zostanie kolejna wersja dyrektywy – wciąż chroniąca twórców, ale mniej restrykcyjna i bardziej klarowna.

To ważna deklaracja, bo niejasność dotychczasowych propozycji była ogromna. Między innymi dlatego dyskusja o „ACTA 2” szybko stała się festiwalem głupoty. Liczba powielanych bzdur o nowych regulacjach była tak ogromna. Nawet szacowna Komisja Europejska o dyrektywie postanowiła informować za pomocą memów.

Wynik głosowania z dn. 05.07.18 pokazuje, że stanowczy sprzeciw wobec niedobrych rozwiązań prawnych ma sens i wywołuje realny skutek. Ba, można wręcz powiedzieć, że „deficyt demokracji” w Unii Europejskiej jest mitem, skoro obywatele krajów członkowskich potrafili skutecznie wywrzeć wpływ na europarlamentarzystów.

Pozostaje teraz mieć nadzieję, że rzeczywiście kolejne propozycje zmian będą bardziej sensowne, przejrzyste i oparte w realiach – zarówno technologicznych, jak i społecznych czy biznesowych. ACTA 2 odrzucona – ale czy ostatecznie, to jeszcze się okaże.

Źródło: Golden Computer oraz Bezprawnik.pl

Chcesz się z nami skontaktować? kliknij >>tutaj<<

 


0 komentarzy

Leave a Reply